Vedno, ko se lotim večjih projektov, kot so bili na primer lanski božični šovi, si za motivacijo pred tem rezerviram potovanje. To me motivira in žene naprej.
Tako sem lansko leto že novembra organizirala skoraj celotno družinsko prvomajsko potovanje na Florido in Karibe. Tja smo konec aprila odpotovali z zagrebškega letališča, s postankom v Parizu. Imeli smo načrt, da si mesto na hitro še malo ogledamo, a je bil promet zelo gost, poleg tega pa so ravno v tem času stavkali smetarji in komunalci, zato smo to misel raje opustili in čas do dohoda letala za Miami preživeli s sprehajanjem po letališču.
Miami Beach in slab hotel
V Miami smo prišli v večernih urah, potovali smo cel dan in še velik del noči (upoštevati je treba še časovni zamik 6 ur). Bili smo zelo utrujeni, ampak zelo veseli, da se bomo končno nastanili v hotelu in se normalno naspali. Pred odhodom sem rezervirala hotel v Miami Beachu, in ker je bilo celo potovanje precej velik finančni zalogaj, sem seveda gledala na cene in v bistvu rezervirala skorajda najcenejši hotel, ki sem ga našla. Pa še vedno ni bil poceni, da smo si na jasnem. To je Crest hotel, ki ga zelooo odsvetujem, kljub temu da na slikah ne zgleda tako zelo slabo, je v živo – Bog, pomagaj! Takoj prvi dan smo ostali v dvigalu, potem se je takoj zlomila zavesa za tuš kabino, skratka slab hotel. Smo se pa tolažili s tem, da bomo prespali v še kar nekaj hotelih, tako da te 2 noči, ki jih bomo preživeli v Miami Beachu bomo že nekako zdržali.
Prvi dan smo namenili raziskovanju Miamija. V hotelu nismo imeli zajtrka, zato sem na Tripadvisorju našla eno luštno restavracijo. Bila je v Miami Beachu, kjer naj bi ponujali fantastične zajtrke in kot sem prebrala v komentarjih, so jih vsi zelo hvalili. No, mi smo takoj doživeli prvi hladen tuš, ker smo za dvoje jajc, ene palačinke, 2 ledena čaja in 2 kavi plačali 75 $. Ugotovili smo, da nas v prihodnjih dneh čaka kar konkreten “špar program”, če bomo želeli zvoziti vseh 15 dni.
Ogledali smo si vile zvezdnikov
Odločili smo se, da si ogledamo tudi notranjost Miamija, ne samo obalo, zato smo vzeli Hop On Hop Off avtobus in videli vse tisto, kar nekako turistično najbolj zaznamuje Miami, s čolnom pa smo si potem popoldne ogledali še predel z »million dollar houses«. Tam sva s Sandijem pila najdražji mohito (20 $ za enega) v najinem življenju in ugotovila, da je sicer to vse skupaj zelo lepo, ampak da smo vseeno zelo »prekratki« za tak način življenja. Kljub vsemu smo imeli zelo lep dan, Miami in Miami Beach sta res zeloooo lepa in priporočam ogled, mohita pa se tam pač ne pije. Tudi jajca so precej draga, ha ha. Naslednji dan smo pot nadaljevali proti Orlandu. Najeli smo avto, seveda to sem tudi že vse prej organizirala, ga prevzeli ob 8.00 zjutraj in se odpravili na pot, dolgo približno 4 ure. Med drugim te ob poti spremljajo tudi krokodili, ki jih lahko vidiš, kako plavajo, skorajda mimo tebe in lulanje ob cesti zelo toplo odsvetujem. Na poti do Orlanda smo se ustavili v Kennedy Space Centru, oziroma Nasa centru, nad katerim smo bili navdušeni. Med drugim smo recimo preizkusili tudi breztežnostno stanje, na lastni koži lahko občutiš, s kakim pospeškom astronavti letijo v vesolje, na vsakem koraku te spremlja en kup raket, med drugim smo srečali tudi čisto pravega astronavta, ki je bil že štirikrat v vesolju, se z njim slikali … To je bil James H. Newman, ki je mimogrede vedel, kje je Slovenija in poznal Bled, je Šajani dal tudi avtogram. To je bila res ena lepa in simpatična izkušnja za vse nas, in če vas pot kdaj zanese v Orlando, je Nasa center »MUST SEE«.
Iz Nase pa proti Orlandu
Orlando je približno 40 minut vožnje stran od Nasa centra. Tam smo spali v hotelu Avanti Palm Resort, ki je čisto na glavni ulici International Drive. Res fantastična ulica oziroma nasploh fantastičen Orlando. Lahko bi rekla, da tukaj ni, da ni! Od Disneylanda, Legolanda, Aqualanda – vse, kar je na land in vse, kar ni na land in celo mesto diha skupaj s tematskimi parki. Odločili smo se, da obiščemo Sea World, kjer smo preživeli čisto cel dan in ga toplo priporočamo tudi vsem vam, se pa tudi tu pripravite na nore cene. Pol litra vode 9 $. Ja, še vedno imajo ljudje očitno veliko denarja, ker vam povem, da je povsod taka gneča, kot da kaj zastonj delijo.
Vkrcavanje na križarko
Naslednji dan nam je ob 6 zjutraj zvonila ura in čakala nas je pot nazaj do Miamija, kjer smo imeli ob 13.00 vkrcavanje na križarko za Karibe. Ker smo vedeli, da imamo 4 ure vožnje, in ker sem jaz pač jaz in nikoli ničesar ne prepuščam naključju, sem želela imeti malo rezerve, če se nam karkoli pripeti. Ker je vse potekalo gladko, smo imeli pred vkrcavanjem še nekaj časa za kavico in kosilo na Española Way, ki je zelo simpatična ulica in se splača sprehoditi po njej.
Sledilo je vkrcavanje na križarko, MSC Seascape, ki je začela pluti šele lansko leto decembra in je praktično čisto nova. Aranžma smo vzeli preko turistične agencije Kompas, kljub temu da niso imeli skupinskega odhoda, so nam prijazno pomagali pri vsem v povezavi z organizacijo na sami križarki in z nasveti, ki so nam na njej zelo prav prišli. Eden takšnih je bil tudi ta, da nujno vzamemo DRINK PAKET. Čeprav sem bila malo skeptična, sem na koncu ugotovila, da so imeli zelo prav, ker bi v nasprotnem primeru brez vnaprej plačanega paketa pijač najverjetneje bankrotirala.
Križarka te navduši. Zagotovo! Ogromna, lepa in čudovita. 5 zvezdični hotel, kjer te »pedenajo« od spredaj in od zadaj. Kljub temu da sem se malo otepala teh križark, bi rekla, da je to zelo prijeten in enostaven način potovanja. Bivaš v luksuzu in vsako jutro se zbudiš drugje. Naša prva postojanka so bili Bahami oziroma njihov zasebni otok, ki se imenuje Ocean Cay. Tam smo preživeli cel dan. Piješ, ješ, se kopaš in uživaš. Po dnevu, preživetem na morju, je bila naslednja postojanka Jamajca, sledili so Kajmanski otoki ter na koncu še Mehika. Da ne bo to vse skupaj predolgo, bom o sami križarki napisala še dodatni blog.
Po 7-dnevnem križarjenju pa nas je čakala še pot do najjužnejše točke Floride, imenovane Key West, ki pa nas tudi nikakor ni pustil ravnodušnih. Že sama pot, morje z leve in desne, nikjer nič, ampak samo cesta, te mora navdušiti, sploh pa, če se po njej pelješ s kabrioletom. Občuduješ lahko čudovite hiške, med drugim dom Ernesta Hemingwaya, Duval Street, gre za ulico, ki jo je treba videti, dogajanja na desni, levi, naravnost, spredaj in zadaj. Čudoviti hoteli, muzeji, res krasno vse.
Naslednji dan pa smo odpotovali nazaj proti Miamiju. To je bil naš predzadnji dan pred vkrcavanjem na letalo, ki smo ga imeli pozno zvečer. To je razlog, da smo ta dan izkoristili in šli še na Everglades. Po močvirjih se voziš z airboatom med krokodili, čeprav jih nismo videli ravno veliko. Vožnja z airboatom po močvirju pa je prav posebna izkušnja in jo priporočam vsem, ki ste na tem koncu sveta.
Potovanje polno spominov, res čudovitih pripetljajev smo počasi zaključili z odločitvijo, da se zagotovo še vrnemo.